День психічного здоров’я: маріупольці можуть долучитися до флешмобу на підтримку людей у скруті

10 жовтня, 13:00

Щорічно 10 жовтня відзначається Всесвітній День психічного здоров'я. Ініціатором свята в 1992 році виступила Всесвітня федерація психічного здоров'я. Цей день створено, щоб привернути увагу до поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості.

Міністерство охорони здоров’я України у День психічного здоров’я закликало громадян приєднатися до глобального флешмобу #WorldSuicidePreventionDay для підтримки людей в скрутному становищі.

«Якщо ви маєте близьку людину у скрутному становищі – поговоріть з нею принаймні 40 секунд. Підтримайте її. Якщо ваш знайомий втратив близьку людину через самогубство – поговоріть з ним хоч 40 секунд. Пам’ятайте, якщо у людини були спроби самогубства – це серйозний фактор ризику. Якщо ви роботодавець – витратьте як мінімум 40 секунд, щоб звернутись з мотиваційною промовою до своєї команди. Ви можете допомогти запобігти самогубству! Лише 40 секунд вашого часу можуть врятувати життя», - йдеться у повідомленні відомства у Facebook.

До слова, щороку близько 800 000 людей у світі завершують життя самогубством. Це одна з головних причин смертності серед молодих людей віком 15-29 років.

Нагадаємо, раніше в одній з програм "У неділю з МТБ" психолог надала дієві поради, як не попастися на гачок до маніпулятора та як розпізнати «токсичну» людину й спілкуватися з нею без шкоди для самого себе.