Конституція: погляд молоді – сьогодні в проєкті «МАРІУПОЛЬ Online»

24 червня, 11:51

28 червня відзначатиметься День Конституції та День молоді.

Конституція – головний закон держави, який проголошує її Незалежність. Молодь – це майбутнє, прогресивний та активний осередок суспільства.

Як молодь ставиться до Конституції України? Що для них означає цей День? Та чи обізнані вони щодо своїх прав, свобод та обов’язків?

Детальніше про це поговоримо сьогодні в прямому ефірі програми «МАРІУПОЛЬ Online». Долучайтесь до обговорення о 19:00 на каналі «Маріупольське ТБ»!

Телефони студії: 068-0629-000, 098-0629-098.

Також можна подивитися трансляцію програми на сторінці каналу у Facebook.

До слова, День Конституції подарує українцям додатковий вихідний день. Цьогоріч це свято припадає на неділю. Оскільки це і так є вихідним днем, то понеділок, 29 червня, буде неробочим. Таким чином українці будуть відпочивати три дні поспіль - з 27 по 29 червня.

Цікаві факти про Конституцію України:

  • Кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію і на Пересопницьке Євангеліє.
  • Протягом 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проєктів Конституції України - від Конституційної комісії, політичних партій і вчених.
  • Міжнародна спільнота привітала прийняття Конституції України й визнала її однією з найдемократичніших у світі.
  • День Конституції України - єдине державне свято, закріплене в самій Конституції. Це стаття 161: "День прийняття Конституції України є державним святом - Днем Конституції України".
  • У 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України - книга розміром 2х3 см. У ній 160 сторінок, а кожна буква не більше 1 мм. Важить книга всього 15 грамів. Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Автор - художник-графік Ігор Степанов - витратив на її створення близько двох місяців.

Нагадаємо, проєкт «МАРІУПОЛЬ Online» виходить щосереди та щоп’ятниці в прямому ефірі на каналі «МТБ».