Маріупольці зможуть отримати 10 базових послуг від держави, пов'язаних з народженням дитини

10 липня, 16:01

Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення в Україні пілотного проєкту "е-малюк" щодо спрощення отримання послуг при народженні дитини. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко в ході засідання Уряду.

Глава Мін'юсту зазначив, що ця послуга дозволить батькам отримати 10 базових послуг від держави, пов'язаних з народженням дитини.

Мова йде про державну реєстрацію народження дитини, реєстрацію місця проживання малюка, призначення державних виплат при народженні дитини, внесення відомостей про дитину до реєстру пацієнтів, внесення відомостей до реєстру платників податків, видачу посвідчень батькам багатодітних сімей і призначення допомоги дітям, які виховуються в багатодітних родинах та інші важливі послуги.

«Цей комплекс послуг надаватиметься після подання батьком або матір’ю новонародженої дитини всього однієї заяви. Це надзвичайно прогресивна послуга, яка увібрала найкращий європейський та світовий досвід. Його філософія полягає в тому, що будь-який громадянин отримує пакет сервісів від різних відомств через єдиний контакт. Без ходіння по кабінетах та витрачання часу», – підкреслив Міністр юстиції.

Власники сучасних мобільних телефонів чи комп’ютерів зможуть уникнути спілкування з чиновниками, адже сервіс можна буде отримати не лише у будь-якому з понад 700 створених Урядом центрів надання адміністративних послуг або пологових будинках, а й в електронному форматі.

Раніше повідомлялося, що на сайті Міністерства юстиції України розміщено калькулятор розрахунку «чесної платіжки».