Мова - духовне багатство народу. Маріупольці можуть приєднатися до написання радіодиктанту національної єдності

6 листопада, 15:52

“Кожен із нас має гордитися своєю чудовою мовою, адже вона того варта.”

Олесь Гончар

На цьому тижні вся Україна бере участь у диктанті з правопису на честь святкування Дня української мови та писемності. Маріупольці також можуть приєднатись до написання диктанту. Про це повідомляється на сторінці ГДК «Український дім» в Facebook.

Текст радіодиктанту у прямому ефірі читатиме відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст для диктантів останні 13 років.

МПК "Український дім" запрошує охочих долучитися до радіодиктанту 8 листопада 2019 року об 11:00. Залишайте заявки на електронній пошті: ukrayinskiydim@gmail.com з вказанням кількості учасників, прізвища, імені та номером телефону. Довідки за телефоном 47-31-74.

У цьому році для учасників приготували нововведення — перевірити свою роботу можна буде через 15 хвилин після його написання. Для цього учасники зможуть надіслати свій текст (фото, скан або скріншот зі зворотною адресою) на електронну скриньку "Українського радіо" або в приватні повідомлення на сторінці "Українське радіо" в Facebook.

До слова, День української писемності та мови щорічно відзначається в Україні 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України Леоніда Кучми в 1997 році на честь українського літописця Преподобного Нестора — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. А з 2000 року в цей день в прямому ефірі «Українського радіо» транслюють «Диктант національної єдності», який можуть написати всі охочі.

Цікаві факти про українську мову

  • сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів;
  • в українській мові багато синонімів. Наприклад, слово “горизонт” має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид;
  • найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?»;
  • найбільшу кількість разів перекладений літературний твір «Заповіт» Т.Г.Шевченка: 147 мовами народів світу;
  • в українській мові найбільша кількість слів починається на літеру “П”;
  • найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера “Ф”;

До слова, маріупольці мають прекрасну можливість удосконалити українську мову за допомогою програми на каналі "Маріупольське телебачення" "Говорімо Українською".