Покрова Пресвятої Богородиці - богослужіння online тільки на «МТБ»

12 жовтня, 12:38

Уже незабаром, 14 жовтня, православні християни святкуватимуть Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії – одне із найважливіших християнських свят, яке відзначається православною церквою.

Величне свято Покрови Пресвятої Богородиці належить до неперехідних, тобто, має сталу дату святкування. Кожного року православні християни відзначають його 14 жовтня.

У 2020 році святкування припадає на середу, і цей день буде для маріупольців, як і для всіх українців, вихідним, адже на Покрову відзначається ще одне важливе свято – День захисника України.

Через національний карантин богослужіння в церквах проходять із певними обмеженнями. Але завдяки "Маріупольському телебаченню" православні християни мають можливість, не виходячи з дому, побачити їх у прямому ефірі. І на свято Покрови «МТБ» також буде проводити онлайн-трансляцію богослужіння. Подивитися її можна буде 14 жовтня з 8:00 до 10:00 в ефірі «Маріупольського ТБ» або на офіційній сторінці телеканалу в Facebook та Youtube-сторінці каналу.

До слова, це свято - перше в низці зимових народних і церковних урочистостей. Воно майже збігається із серединою календарної осені, і по погоді цього дня судять про те, якою буде прийдешня зима. "Зима приходить на Покров" - говорили наші предки:

  • Яка погода на Покрову - така і взимку буде.
  • Якщо вітер дме зі сходу чи заходу - чекай суворої зими, якщо з півдня - м'яку, якщо з півночі - снігову.
  • Якщо до Покрову листя з дерев повністю облетять - зима буде легкою, сніжною. Якщо залишаться - прийдуть сильні морози.
  • Журавлі відлетіли до настання свята - взимку буде холодно, після нього - тепло.
  • Якщо снігу в цей день немає, то вже до грудня не випаде.