П'ять кроків до вибору сімейного лікаря. Покрокова інструкція для маріупольців

9 січня, 16:02

Маріупольці, які ще не встигли підписати декларацію з лікарем, можуть самостійно вибрати доктора. Як повідомляє прес-служба міськради, всі дані про сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів є на сайті mariupol.medkontrol.pro.

Кожному, хто має намір обрати власного лікаря, слід зробити п'ять простих кроків.

Перший крок - вибрати лікаря через портал mariupol.medkontrol.pro.

Другий - звернутися в реєстратуру медичного закладу і надати необхідні документи (паспорт або свідоцтво про народження дитини).

Третій - підтвердити дані через сканування вашого документа або смс.

Четвертий - підписати декларацію з обраним лікарем.

П'ятий - звертатися за необхідності на консультацію.

До слова, раніше повідомлялося, що Національна служба здоров'я України (НСЗУ) запустила інтерактивну карту медичних установ, в яких надають первинну медичну допомогу. На карті також присутні лікарі, які не перебувають в медичних установах, але підписали договір зі службою. Таким чином, на карті можна побачити всі установи та лікарів, які уклали договір з НСЗУ, їх контактні дані, кількість декларацій, які вони уклали, і спеціальність лікарів. На ресурсі можна шукати медустанови по областях, місту, ЄДРПОУ та наявності договору з НСЗУ. Крім того, можна знайти конкретного лікаря на прізвище або спеціальності. Також доступний розділ статистики, в якому можна дізнатися все про лікаря або медичному закладі.

Нагадаємо, у Маріуполі презентували вдосконаленого медичного бота «Марту», що має стати своєрідним помічником для кожного мешканця нашого міста. Також Маріуполь робить великі кроки у напрямку розвитку мережі комунальних аптек. Першу оновлену філію відкрили на базі Дитячого діагностичного центру МТМО. Крым того, співробітники Міністерства охорони здоров'я розробили онлайн-додаток, за допомогою якого українці зможуть легко викликати лікаря. А вже з цього року в Україні планують не видаватимуть лікарняні листи. Замість звичного паперового документа, який українці отримували в медустанові, а потім надавали за місцем роботи, працюватиме електронний реєстр листків непрацездатності.