Штраф за нецензурну лайку. Який сенс закону «дематюкації мови» - дивіться в проєкті "Маріуполь - online"

11 липня, 16:33

На минулому тижні у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10414 "Про протидію лихослів'ю", або про "дематюкацію мови".

Документ передбачає встановлення штрафів за нецензурну лайку в публічних виступах, матеріалах в інтернеті та в ефірі телебачення. Штрафувати планують навіть за матюки в Facebook. Також, законопроєкт передбачає запровадження адміністративних штрафів для ЗМІ.

Чи зможе «дематюкація» мови перевернути наше життя та що думають з цього приводу маріупольці – дивіться в програмі проєкту «Маріуполь – online».

У студії: громадський діяч Андрій Дьяконов, викладачка української мови та літератури ЗОШ № 66 Олена Царюк.

До слова, згідно з поданим проєктом закону, штраф за нецензурну лайку для звичайних людей буде становити від 40 до 70 неоподатковуваних податком мінімумів. Альтернативою цьому покаранню можуть стати від 40 до 60 годин громадських робіт або виправні роботи на 1-2 місяці з відрахуванням 20% зарплати. Ще одна альтернатива — адміністративний арешт на п'ятнадцять діб. Для публічних персон ці стягнення збільшуються — штраф зростає від 75 до 100 неоподатковуваних мінімумів.

Гроші, виручені за штрафи, планують направляти в "Український культурний фонд" - відомство, підконтрольне Мінкульту.

Що правда, Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики повернув на доопрацювання законопроєкт про "дематюкацію" його автору — голові Комітету з питань охорони здоров’я Ользі Богомолець. Таке рішення профільний комітет ухвалив під час засідання 10 липня.

Нагадаємо, програма «Маріуполь - online» виходить щосереди та щоп’ятниці о 19.00 в прямому ефірі на каналі «Маріупольське ТБ».