Складний, але такий необхідний!? Про новий Закон України «Про ЖКП» дивіться в проекті «Комуналка»

13 травня, 13:00

З 1 травня в Україні набув чинності Закон "Про житлово-комунальні послуги", який передбачає нарахування пені за несвоєчасну оплату послуг в розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення, а також ряд інших змін. Про це йдеться в тексті відповідного закону.

Як зазначив у Facebook Віце-прем'єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, цей закон набрав чинності в результаті двох років великої командної роботи, яка тривала з моменту подання у 2015-му до Парламенту законопроекту "Про ЖКП" до прийняття його в листопаді 2017 року.

За його словами, цей закон "запускає ринок житлово-комунальних послуг, встановлює чіткі правила взаємовідносин між споживачами та постачальниками послуг, дає споживачам механізм захисту своїх прав".

Він також додав, що цей закон — один з ключових в реформі енергоефективності, і зараз йде робота "над подзаконкой, методиками та додатковими правилами, щоб закон запрацював правильно і в повну силу".

Про нюанси нового Закону дивіться думки експерти в прямому ефірі проекту «Комуналка».

Долучайтеся до обговорення сьогодні о 19.00 на каналі «Маріупольське телебачення». Телефони прямого ефіру: 068-0629-000, 098-0629-098. Зателефонувати до редакції програми можна за телефоном 53-46-77.

Раніше повідомлялося, що тарифи на водопостачання в Донецькій області, зокрема і в Маріуполі, можуть вирости в півтора раза, у зв'язку із заборгованістю підприємства «Вода Донбасу» за електроенергію.

Дивіться також, Відключення газу у багатоповерхівках.