Сьогодні православні відзначають Медовий Спас і вступають в Успенський піст

14 серпня, 09:25

Сьогодні, 14 серпня, у православних починається Успенський піст. Його початок припадає на Медовий Спас — перший з трьох свят серпня, який присвячений Христу Спасителю. Цей пост найкоротший з багатоденних постів, він триває всього два тижні. І щороку в одні й ті ж дати — з 14 по 27 серпня.

Попри відносно невелику тривалість, Успенський піст не менш суворий, ніж Великий. Під час посту заборонено їсти м'ясо і продукти з нього, молоко і молочні продукти, яйця, солодощі, алкоголь. Рибу їдять тільки в день Преображення Господнього, або Яблучний Спас - 19 серпня.

Також, не варто забувати, що як і будь-який пост, Успенський присвячений не тільки тілесному, а й духовного очищення. Мало лише обмежити себе в їжі — потрібно також позбавлятися від негативних думок і емоцій, присвячувати більше часу молитві та роздумам про душу. У ці дні варто обмежити розваги та веселощі.

Початок посту збігатися зі святом Медового Спаса, в який заведено освячувати в церкві мед, воду і букет-оберіг — Маковейчик.

Прикмети в цей день можуть підказати, якою буде погода, а також, якщо дотримуватися простих правил, можна залучити удачу і здоров'я.

У день Медового Спаса є можливість побороти будь-яку недугу, якщо помолитися Вищим Силам і вмитися водою з трьох джерел. Крім того, необхідно зібрати перший мед, але спробувати його слід тільки після освячення в церкві. Такий звичай обіцяє здоров'я і процвітання сім'ям.

Прикмети на Медовий Спас

  • Ніч на Медовий Спас холодна — осінь коротка, а зима близько.
  • За прикметою, в день свята знайти удачу і багатство можна, якщо від щирого серця допомогти ближньому, а також почастувати малозабезпечених і надати їм посильну підтримку.
  • Промокнути в сильний дощ на свято — до великої удачі на весь рік.
  • За прикметою, в цей день сваритися — весь рік провести в конфліктах і накликати на себе невдачі.
  • Зустріти Медовий Спас в неприбраному будинку — до біди та злиднів.
  • У свято дитя хрестити — щасливе життя йому забезпечити.
  • На Спас все ще цвітуть кульбаби — осінь буде теплою.
  • За прикметою, бажання здійсниться, якщо його загадати, а потім з'їсти ложку освяченого в церкві меду.
  • У день Медового Спаса ангела закликають на допомогу.
  • Яка погода на Медовий Спас, така буде і на Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня).

До слова, Другий Спас — Яблучний — йде слідом за Першим і настає 19 серпня, в понеділок. А завершує цикл літніх Спасів напередодні осені Третій Спас — Горіховий, який настає в четвер, 29 серпня.

Нагадаємо, завдяки державному святу Дня Незалежності в кінці серпня на маріупольців очікують три затяжних вихідних дня.