«Так, я можу!»: у Маріуполі відкрили групу з греко-римської боротьби для дітей з інвалідністю

17 вересня 2021, 15:07

12 вересня міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation провів відкрите тренування з греко-римської боротьби для дітей з інвалідністю в рамках благодійної програми «Так, я можу». До тренування долучилися спортсмени збірної команди України з греко-римської боротьби — призери чемпіонатів України, Європи та світу Артур Політаєв та Віктор Петрик.

Відкрите тренування офіційно запустило комплексну програму «Так, я можу!» в Маріуполі. Ідеологія проєкту - підтримати дітей з особливими потребами шляхом залучення їх до спорту. Співорганізатором відкритого тренування став комунальний заклад M·Sport.

Проєкт успішно реалізується у 15 містах України, і продовжує поступово розширювати свою географію. Все більше небайдужих партнерів залучаються до благородної місії фонду. Завдяки цьому збільшується і кількість видів спорту, до яких можуть долучитися діти з інвалідністю.

«Мета проєкту - організувати заняття спортом в змішаних інклюзивних групах, в яких дітей з особливими освітніми потребами не виділяють в окремий закритий колектив. Такий підхід дозволяє якісно поліпшити життя дітей, робить його більш радісним і активним. Важливим аспектом толерантності є не просто надання можливості займатися спортом дітям з інвалідністю, але, що ще більш важливо, — рівне ставлення оточення», — ділиться президентка міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation Катерина Білоруська.

Під час відкритого тренування борці збірної провели майстер-клас із греко-римської боротьби для вихованців програми, продемонстрували свої «коронні» прийоми та поділилися своїм досвідом зі старту занять з греко-римської боротьби.

«Ці тренування враховують особливості сприйняття дітей з інвалідністю — вони потребують більше уваги й терпіння від тренера. Завдяки фонду Parimatch Foundation ми підібрали і замовили спеціальне технічне оснащення. Головне, чого ми вчимо на заняттях — перетворювати свої недоліки в чесноти, вміти постояти за себе та соціалізуватися», — коментує Андрій Матійченко, майстер спорту України з греко-римської боротьби, тренер першої категорії, представник Федерації греко-римської боротьби України, суддя національної категорії з викладацьким стажем понад 15 років.

«Проєкт «Так, я можу!» — це дуже важлива ініціатива Parimatch Foundation, що підтримує розвиток спорту серед дітей з інвалідністю, — коментує директор комунального закладу M·Sport Едуард Мельник. Це також пріоритет і для нашої організації. Тому ми з радістю долучилися до програми».

Довідка:

Parimatch Foundation — міжнародний благодійний фонд, створений Parimatch у 2019 році. Діяльність Фонду спрямована на те, щоб у кожної дитини, незалежно від фізичних особливостей, соціального статусу та інших бар’єрів, був рівний доступ до навчання та занять спортом. Фонд реалізує чотири комплексні програми: «Так, я можу!», «Спортивний наставник», «Нова фізична культура» та Boost4Best.