“Вкусив собака”. Що треба знати про сказ та укуси тварин – у програмі «Ранок Маріуполя»

4 вересня, 10:51

Сказ – гостре інфекційне захворювання людини та теплокровних тварин, яке виявляється в ураженні центральної нервової системи.  Його зараховано до особливо небезпечних хвороб. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Що треба знати про сказ та укуси тварин, у програмі "Ранок Маріуполя" розказав тренер із першої допомоги Товариства Червоного Хреста України Михайло Альошин.

До слова, сказ може переносити будь-який ссавець. Людей можуть інфікувати лисиці, кажани, єноти, кішки тощо. Важко діагностувати сказ, просто поглянувши на тварину. Проте вас має насторожити її дивна поведінка. Деякі тварини поводяться збуджено та агресивно, у них сильне слиновиділення, а інші – навпаки, виглядають ніби сором'язливими, і це найбільш розповсюджений тип поведінки хворої тварини. Дикі тварини, які мають сказ, рухаються повільно, людина може легко наблизитися до них.

І головне, про що варто пам'ятати - сказ має 100% летальність, якщо не звернутися за допомогою!!!

Нагадаємо, в одній із попередніх програм Михайло Альошин розповів про укуси комах, змій, павуків та медуз, а також про те, що треба або не треба робити, якщо вас вкусили.

Програма "Ранок Маріуполя" виходить на каналі "Маріупольське телебачення" щоранку з понеділка по п`ятницю із 7.00 до 10.00, а в суботу — з 09.00 до 12.00.