Вони мають сильний характер і неабиякі творчі здібності. Сьогодні Всесвітній день шульги

13 серпня, 09:25

Сучасний світ створений для людей, які все роблять правою рукою. Письмове та кухонне приладдя, двері та замки, комп'ютерні миші й багато чого іншого зроблено для праворуких. Решта тільки пристосовується. На щастя, в наш час «ліворуких» школярів вже не примушують писати правою, але і зараз зустрічаються ті, хто намагається перевчити «неправильну дитину».

Міжнародний день шульги вперше відзначили 13 серпня 1992 року з ініціативи британського Клубу ліворуких, створеного в 1990 році.

Цей день покликаний привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикаються лівші в праворукому світі; привернути увагу дизайнерів, виробників і продавців до необхідності враховувати зручність шульг при користуванні різними предметами; розвіяти забобони, які їх оточують протягом багатьох століть в різних культурах. Адже в Середньовіччі лівші вважалися "слугами сатани" і ставали жертвами інквізиції.

У наш час людство більш толерантне і незалежне від забобонів, однак "ліворукій" половині іноді буває складно адаптуватися в суспільстві через "правобічну" соціальну спрямованість.

Згідно зі статистичними даними, від 3 до 10% населення Землі — лівші. Лівшами були такі знамениті особистості в історії як Ейнштейн, Цезар, Бетховен, Македонський, Леонардо да Вінчі. Багато видатних людей сучасності теж є лівшами.

Деякі вважають, що в Міжнародний день лівші правші слід проявити «солідарність» з ліворукими людьми та спробувати робити звичні для себе справи лівою рукою, хоча багато людей вважають, що свято несе в собі протилежний зміст — нагадує про те, що кожна людина має право користуватися тією рукою, яка йому зручніша.

Раніше повідомлялося, що маріупольців запрошують стати частиною крутих проєктів творчого колективу ПК «Молодіжний».