Знання - це сила, а у наших умовах – ще й здоров'я. В МОЗ розвінчали деякі міфи про COVID-19

26 березня, 15:59

Коронавірус стрімко поширюється по світу. У зв'язку з цим людей інформують про те, як не заразитися і що потрібно дезінфікувати в першу чергу.

У Міністерстві охорони здоров'я України розповіли про деякі хибні уявлення про вірус COVID-19. Про це повідомляється на офіційній сторінці МОЗ у Фейсбук.

Ось деякі з них:

Міф: Часник захищає віз зараження коронавірусом. Насправді, часник має певні антибактеріальні властивості, але немає даних про його ефективність як засобу профілактики проти зараження коронавірусом.

Міф: Коронавірус передається через фрукти. Насправді ж, фрукти - це непридатне середовище для тривалого виживання вірусу.

Міф: Коронавірусом можна заразитися від тварин. Насправді, наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини можуть бути переносниками нового вірусу.

Міф: Інфікуватися можна через поцілунок. Насправді, якщо людина має симптоми ГРВІ чи коронавірусу, захворювання справді може передатися через слизову оболонку.

Міф: Отримувати посилки з-за кордону небезпечно. Насправді, неможливо заразитися COVID-19 через посилку.

Міф: Медичні маски захищають від коронавірусу. Насправді, використовувати медичні маски необхідно тільки, якщо є ознаки ГРВІ або якщо ви медик і працюєте з пацієнтами. Маски захищають лише оточення від поширення інфекції хворими.

Міф: Коронавірусом можна інфікуватися через предмети, наприклад гроші. Насправді, ризик зараження новим вірусом внаслідок дотику до предметів, включаючи банкноти або банківські карти, є дуже низьким.

До слова, дотримання елементарних правил особистої гігієни та дезінфекції значно мінімізують ризик підхопити інфекційне захворювання.

Тож, бережіть себе, зберігайте спокій та споживайте інформацію з надійних джерел!