Зоопарк — розвага для людей або в'язниця для тварин? Завтра в програмі "Слово vs слово" на каналі «МТБ»

14 серпня, 15:44

Зоологічний парк (зоопарк) - установа для утримання тварин в неволі з метою їх демонстрації, збереження, відтворення і вивчення, в тому числі й наукового. Сьогодні в багатьох країнах створено чимало зоопарків, в яких можуть побувати мільйони людей. У зоопарках відвідувачі мають нагоду побачити деяких з найзахопливіших і найдивовижніших тварин світу в умовах, наближених до природних. У Маріуполі на березі річки Кальчик також є дивовижний за своєю красою "Парк дикої природи".

Однак частина активістів із захисту прав тварин висловлює сумнів, чи доцільно представників деяких видів тварин утримувати у неприродному середовищі. Ці активісти твердять, що в зоопарках тварини живуть в обмеженому просторі, а їхні інстинкти пригнічені.

То що ж таке зоопарк? Розвага для людей або в'язниця для тварин? Поговоримо на цю тему завтра на каналі «Маріупольське ТБ» в програмі «Слово vs слово».

Головні спікери: директор Маріупольського зоопарку Савелій Вашура та фахівець, який займається екзотичними тваринами, Олексій Кісілішин.

Долучайтеся до обговорення о 19.00 на каналі "МТБ" 15 серпня.

Ведуча програми Юлія Грановська. Телефони прямого ефіру: 068-0629-000, 098-0629-098.

Також, можна подивитися трансляцію програми на офіційній сторінці каналу у Facebook.

До слова, є деякі види тварин, що були врятовані від вимирання саме завдяки об’єднаним зусиллям зоопарків. Ось лише два приклади.

Зубр (європейський бізон). Останні дикі зубри були вбиті в 1927 році. На щастя, кілька особин залишилося в зоопарках і звіринцях і це зберегло їх популяцію.

Аравійський орикс — пустельна антилопа, здатна виживати в суворих умовах. Ця гарна тварина уникла цілковитого зникнення, бо невелику кількість ориксів також утримували в різних зоопарках.