Зорепад Персеїди: сьогодні нічне небо може подарувати маріупольцям захоплююче видовище

12 серпня, 15:34

У серпні 2019 на нічному небі українці, і маріупольці в тому числі, можуть побачити яскравий зорепад року — метеорний потік Персеїди.

Як пише "Наше небо", перші рідкісні метеори з'являються ще 17 липня, останні — спалахнуть 24 серпня. Метеори можна побачити в цей період, але спостерігачі переважно вибирають ніч максимуму, коли їх буває найбільше. Цього року така ніч буде, ймовірно, з 12 на 13 серпня.

Бувалі спостерігачі справедливо рекомендують милуватися зорепад за містом — там, де небо темніше. Телескоп або бінокль не знадобляться — метеори добре видно неозброєним оком.

Стежити за падаючими Персеїдами зазвичай починають з 11 вечора за місцевим часом. Після півночі інтенсивність потоку, як правило, наростає, а особливо інтенсивним він стає приблизно о 4.30 ранку. Правда, особливість цього року для спостережень Персеїди в тому, що в можливу ніч максимуму на небі буде Місяць — яскраве джерело світла.

Зорепади вважаються одним з найбільш вразливих явищ в природі. А в романтичні теплі ночі вони подвійно сприймаються чарівно. Тож, не пропустіть метеоритний потік під назвою Персеїди та обов'язково загадайте бажання на зірку, що падає. Кажуть, що всі бажання, загадані в ніч з 12 на 13 серпня, неодмінно здійсняться. А зірки вже точно не підведуть!