Середа, 24 червня, 20:55

Допомога підприємцям

Маріупольські підприємці та наймані працівники, які не мали змоги працювати через впроваджений в Україні карантин, відтепер можуть отримати допомогу по частковому безробіттю.

ЮРІЙ ЧУПРИН, ДИРЕКТОР МАРІУПОЛЬСЬКОГО МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ: «На сьогодні Маріупольський міський центр зайнятості, як і усі центри зайнятості нашої держави, виконує важливу роботу щодо допомоги нашим підприємцям та людям, які є найманими працівниками у них».

На сьогодні до Міського центру зайнятості вже звернулося близько 1500 тисячі підприємців. А на компенсацію частини заробітної плати Центром наразі освоєно 5,5 млн грн.

ЮРІЙ ЧУПРИН, ДИРЕКТОР МАРІУПОЛЬСЬКОГО МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ: «Коли людина не могла певний період працювати та одержувати заробітну платню, за цей період держава додає йому ще 2/3 від тарифної ставки чи від окладу помножену на кількість годин, які недопрацьовано. Ця сума не може бути більше за мінімальну зарплатню, на сьогодні вона 4700, раніше була трошки менше».

Слід зазначити, що перша виплата допомоги по частковому безробіттю пройшла ще 22 травня. Однак документи можна подати до кінця карантину та 30 днів після нього.

ЮРІЙ ЧУПРИН, ДИРЕКТОР МАРІУПОЛЬСЬКОГО МІСЬКОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ: «Ми бачимо, що у нас працює близько 6 тисяч активних фізичних осіб, підприємців, які можливо до нас звернуться, але ж наразі з кожним днем ця виплата зменшується, тому що вже вони почали працювати».

Аби отримати фінансову допомогу по частковому безробіттю на період карантину, треба звернутися до Центру зайнятості та надати такий перелік документів: заяву у довільній формі; копію наказу із зазначенням дати початку зупинення діяльності; відомості про працівників та фізичну особу-підприємця, який є застрахованою особою.

ВОЛОДИМИР, ПІДПРИЄМЕЦЬ: «Мне позвонили с Центра занятости и сказали, что есть такая услуга, что можно прийти и получить помощь. Сейчас оформляю документы, в период, когда был карантин, мы вообще не работали, больше 2-х месяцев. Хоть помощь и не большая, но это все равно деньги, где их взять. Я считаю, правильно, что хоть какую-то копейку дали, что вообще без ничего не оставили».

ЄВГЕН ЗАЦЕПІН, ПІДПРИЄМЕЦЬ: «Нужен приказ о том, что деятельность остановилась; справка с налоговой об уплате ЕСВ последние пол года. Здесь все объясняют, подсказывают. На самом деле, сумма маленькая там идет, но это хоть что-то, хоть какая-то помощь».

З нового року в Маріупольському центрі зайнятості було зареєстровано 1658 безробітних. Зараз ця цифра добігла до 5350 осіб.

Юлія Грановська, Олексій Павлюк, МСН

Нагадаємо, майже 400 нових робочих місць приготували для маріупольців, що втратили роботу через карантин. Проєкт "Охайне місто" почав діяти в місті вже з 12 травня.