Вівторок, 5 листопада 2019, 21:57

Школа, в якій народжуються таланти

Маріупольська школа мистецтв може пишатися яскравими учнями, талановитими дітьми, які проявляють інтерес до творчості та музики. Щороку зі стін комунального закладу виходить чимало відомих музикантів, лауреатів різних всеукраїнських і міжнародних конкурсів.

Олександрі - 9. У Школі мистецтв дівчинка займається вже три роки. Вона вчиться грати на рідкісному музичному інструменті — домрі.

ОЛЕКСАНДРА ТЕСЛЯ, УЧЕНИЦЯ КЗ "МАРІУПОЛЬСЬКА ШКОЛА МИСТЕЦТВ": «С самого детства мечтала играть на струнных инструментах. Домру я увидела в интернете. Мне понравилось, как они играли, я решила также играть. Домра отличается от гитары, потому что на домре четыре струны, на гитаре бывает 6-7 струн. И струны на гитаре разные бывают, как и на домре. Планирую поехать в Париж и играть на домре в Париже».

Олександра займається під чуйним керівництвом досвідченого педагога.

УЛЯНА ТЕСЛЯ, МАМА ОЛЕКСАНДРИ: «Мы ее привели в Школу искусства с пяти лет на общеэстетическое образование и ребенок в последствии, когда у нас начались инструменты, она именно попросилась на домру. Спасибо Наталье Николаевне Агруч. Она настолько ее заинтересовала, что ребенок не идет в Школу искусств, а бежит. Преподаватели - профессионалы своего дела».

Наталя Агруч понад 25 років присвятила педагогічній діяльності в Школі мистецтв. Сьогодні у неї займається 15 дітей. Хлопці та дівчата не тільки навчаються мистецтва гри на домрі, а й вмінню подати себе.

НАТАЛЯ АГРУЧ, ВИКЛАДАЧКА З КЛАСУ ДОМРА КЗ "МАРІУПОЛЬСЬКА ШКОЛА МИСТЕЦТВ": «Мы воспитываем тут детей полностью. Учим, как правильно разговаривать, как выходить на сцену, как преподносить себя зрителям, как не бояться сцены, любить вообще музыку».

Дарина п’ять років присвятила грі на акордеоні. Дівчинка — постійна учасниця різноманітних конкурсів.

ДАРИНА БІЛОУСОВА, УЧЕНИЦЯ КЗ "МАРІУПОЛЬСЬКА ШКОЛА МИСТЕЦТВ": «Я участвовала в конкурсах «Новые имена», «Майбутнє країни», «Азовская жемчужина», «Зимние узоры». Я всегда занимала призовые места и даже гран-при. Мою преподавательницу зовут О. Бачинская. Она настолько любит этот инструмент, что всю любовь передает нам».

Ольга Бачинська — педагог і музикант від Бога. Заслужена працівниця Маріупольської школи мистецтв виховала ні один десяток музикантів. Деякі з них отримали визнання не тільки в Маріуполі.

Сьогодні в Маріупольській школі мистецтв навчається тисяча хлопчиків та дівчаток, яких виховують близько ста талановитих педагогів. За роки існування навчального закладу змінювалося багато, але одне залишилося незмінним — любов до музики.

ОЛЕКСАНДРА ХОРУЖЕНКО, ДИРЕКТОРКА КЗ "МАРІУПОЛЬСЬКА ШКОЛА МИСТЕЦТВ": «Приятно осознавать, что наряду с местными конкурсами и фестивалями наши ученики — постоянные участники всеукраинских и международных конкурсов. Оттуда также привозят хорошие успехи. У нас с начала нового года учебного, с сентября месяца, есть около 15-ти лауреатов».

АНЖЕЛА ВОЛОНЕЦЬ, СЕРГІЙ МАКАРТИЧАН, МСН

Нагадаємо, традиційно наприкінці осені юні музиканти з усієї України з'їдуться до Маріуполя, аби вразити своїм талантом суддів та поборотися за право бути найкращим. 9 міжнародний фестиваль-конкурс «Музичний листопад» збере понад 40 учасників.

Дивіться також, "Трансформація" Оксани Гнатишин.