Середа, 31 березня, 21:28

Штурм заради штурму?

У Маріуполі відбулося перше пленарне засідання V сесії міської ради. Чи то вже за традицією, чи то весна так діє на деяких активістів, але сесія не обійшлася без ексцесів. Громадські діячі вирішили взяти штурмом зал засідань.

9.30 ранку - перше пленарне засідання V сесії міської ради. Потрапити до зали намагається чимало охочих, не зважаючи на карантинні обмеження. І це - не доповідачі чи депутати.

Купа активістів, у кожного свої вимоги. Люди вчинили ґвалт та штовханину з поліцією. Ситуація на сходових клітинах Лівобережної райадміністрації загострювалася щохвилини. Правоохоронцям довелося долучити навіть спецпризначенців.

Ті, кому вдалося прорватися через кордон поліції та потрапити до сесійної зали, почали раптово погрожувати журналістам під час інтерв’ю. На горіхи дісталося нашій знімальній групі.

ГЕННАДІЙ ГЛАЗУНОВ, АКТИВІСТ: «То, что я им сказал, они это вырежут или завтра он работать не будет, вы это в эфир не пустите».

Сесія вже розпочалася, проте мітингувальники не розходилися. Невгамовні активісти продовжували тримати оборону. Те, що поліція пропустила представників інших ЗМІ Маріуполя, обурило мітингувальників.

Дії активістів, що штурмували Лівобережну адміністрацію з метою потрапити на сесію, розслідуватиме поліція. Правоохоронці запевняють, що нікого не чіпали та діяли у рамках закону.

АРКАДІЙ МЄШКОВ, ЗАСТУПНИК МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «На черговому пленарному засіданні міськради декілька осіб вчинили хуліганські дії з метою зриву проведення сесії міськради. Хочу подякувати правоохоронцям, які втрутилися у ситуацію, та, я впевнений, нададуть принципову правову оцінку щодо перешкоджання депутатської діяльності».

Більшість мітингувальників до сесійної зали поліція так і не пустила через обмеження місць під час пандемії. Люди врешті розійшлися.

Попри переполох у коридорі Лівобережної райадміністрації, депутатам все ж вдалося провести пленарне засідання у звичному режимі. Серед прийнятих проєктів - положення про виконання заходів щодо підтримки ОСББ на 2021-2026 роки, також торкнулися і питання призначення старост. Деякі з депутатів обурилися, що старости в Маріупольській ОТГ ще не призначені.

ОЛЕНА ПАРАМОНОВА, ЗАСТУПНИЦЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: «Громада создана не добровольным присоединением поселков к нашей территории, а именно админуровнем. Соответственно, старостинские округа, назначения старост не будут носить легитимного характера. Поэтому мы вводим там отделы и таким образом помогаем интегрировать наши поселки в Мариупольскую громаду».

А от питання щодо розробки проєкту дозволу землеустрою на вул. Семенишина, 50 для подальшого будівництва Технічного університету було перенесено на наступне пленарне засідання. Не зважаючи на це, думки з цього питання все ж були висловлені.

ЛЮДМИЛА ГАЛБАЙ, АКТИВІСТКА: «Ми, представники громадських організацій, висловлюємо категоричну свою незгоду з приводу проєкту рішення Маріупольської міської ради».

Виступ активістки викликав реакцію депутатів від ОПЗЖ.

МАКСИМ ТКАЧ, ДЕПУТАТ МІСЬКОЇ РАДИ: «Я, например, буду довольный, если этот университет у нас в городе будет построен. Я бы не хотел, чтобы он перенесся в Запорожье. Это моя субъективная позиция. Я бы хотел, чтобы это здание было у нас. Кто может вспомнить, за годы Независимости был в Донецкой области построен университет?»

І тут - барабанний дріб! Виступ Ткача обурив його ж співпартійця.

ОЛЕНА КАРПЕНКО, ДЕПУТАТКА МІСЬКОЇ РАДИ: «В сессионном зале Вы должны отстаивать мнение жителей, которые за Вас голосовали и которые вот там стоят с пикетом, а не высказывать свое собственное мнение».

МАКСИМ ТКАЧ, ДЕПУТАТ МІСЬКОЇ РАДИ: «Хотелось бы Вам сказать следующее - в отличие от Вас и от всей фракции, я являюсь субъектным депутатом и думаю о своем городе. Именно потому что меня просит мой избиратель, я его интересы и отстаиваю. Также хотелось бы сказать Вам, что моё руководство партийное меня знает, а Вас они не знают, что Вы существуете. Поэтому, когда обращаетесь ко мне и говорите о фракции, я бы подумал, прежде чем говорить».

Вдалося висловитися й активістам, які усі сили кинули на штурм сесійної зали. Але відома активістка Галина Однорог, яка більше за всіх кричала, що її повинні пустити на сесію, своїм шансом виступити не скористалася.

ГАЛИНА ОДНОРОГ, АКТИВІСТКА: «Я тут, як журналіст. А як журналіст я вважаю, що не маю права своє питання тут озвучувати».

І тут постає питання: навіщо було так гучно кричати на сходах адміністрації та вчиняти переполох? Аби нічого так і не сказати у сесійній залі?

До слова, деякі з протестувальників доволі відомі у місті. Бо, як то кажуть, ні один захід без них не відбувається. Ба більше, вони одне одного не нехтують «вмокати» у бруд.

Юлія Грановська, Віталій Драчук, Микола Лупаненко, Лія Полухіна, Роман Бабіч, МСН

Нагадаємо, в Києві Transparency International Ukraine презентувала результати Рейтингів прозорості та підзвітності міст-2020. Наше місто стало лідером одразу у двох номінаціях.