Четвер, 27 червня 2019 2019, 20:13

Токсичний двір

Доволі часто у Маріуполі можна побачити дитячі майданчики, благоустроєм яких мешканці займаються власноруч. Здебільшого люди використовують зіпсовані автомобільні шини, які фарбують в різні кольори, розмальовують квіточками та кульками. Роблять з покришок квітники або ж вирізають з них різні скульптури. З одного боку, така ініціатива є доволі гарною, бо двори грають новими яскравими фарбами, та з іншого — люди навіть не розуміють, що отруюють себе та дітей токсинами.

На вкопаних шинах можна стрибати, можна між ними повзати, а всередині — робити клумби. Автомобільною гумою прикрашають двори та дитячі майданчики, а дехто завозить їх навіть в школи та дитячі сади. Тим самим люди дарують дітям ще один ігровий елемент. Та, на жаль, як говориться, благими намірами вимощена дорога в пекло. Бо автомобільні шини являють собою з'єднання поліароматичних вуглеводнів і канцерогенних речовин, що володіють високим рівнем токсичності

СЕРГІЙ МАГЕРА, ДЕПУТАТ МІСЬКОЇ РАДИ: «Наследство, оставшиеся нам от советских времен, когда люди проявляют инициативу и используют подручные средства, те же покрышки, для облагораживания своей территории. Даже не нужно обсуждать, что использование покрышек — это абсолютно не в плюс не только сегодня для дизайна, но это и минус для окружающей среды, потому что, как бы кто не говорил, но резина разлагается, в каком-то смысле даже фонит. Краски, которые применяются для окрашивания этих покрышек тоже ничего хорошего в наши дворы не приносят».

Покришки, які так люблять використовувати мешканці для благоустрою дворів, при зношуванні виділяють високотоксичний пил, вдихання якого сприяє розвитку ракових захворювань. Найбільшу шкоду б/у гума несе при високій температурі повітря, коли виділення токсинів збільшується у рази. З цієї причини вкрай не рекомендується розміщувати покришки на дитячих майданчиках — зауважують екологи. Наполегливо рекомендують використовувати лише екологічно чисті та ліцензовані матеріали. Підтримує таку позицію і депутат міської ради Сергій Магера.

СЕРГІЙ МАГЕРА, ДЕПУТАТ МІСЬКОЇ РАДИ: «На примере «Зеленого центра Метинвест» могу сказать, что мы всегда руководствовались применением только сертифицированной продукции. Подрядчики, которые изготавливают элементы детских площадок, спортивных площадок, должны иметь сертификат на возможность изготовления этой продукции, должны быть соблюдены все экологические и другие нормы».

Розуміючи той факт, що не усі маріупольці можуть собі дозволити придбати якісні матеріали для встановлення нового дитячого майданчику, Сергій Магера радить мешканцям не нехтувати наявними у Маріуполі грантовими програмами розвитку.

СЕРГІЙ МАГЕРА, ДЕПУТАТ МІСЬКОЇ РАДИ: «Это обращение в районные администрации с просьбой установить соответствующие элементы, игровую площадку. Это общественный союз «Зеленый центр Метинвест», организация, которая для города решает такие проблемы. Третий вариант, о котором я хотел бы напомнить, с прошлого года у нас есть «общественный бюджет», в котором 24 млн по этому году».

Юлія Грановська, Сергій Макартичан, Сергій Коноплев, МСН

Нагадаємо, вже з цього року у Маріуполі збираються здійснювати контроль за впливом автомобільних викидів на атмосферу.