П'ятниця, 16 серпня 2019, 20:07

Велике диво для маленької Даші

Дев'ятимісячна Даша Романова повернулася до Маріуполя після лікування в Італії. В Палермо дівчинці зробили операцію з пересадки печінки. Наразі стан її здоров'я задовільний. Нагадаємо, маленькій Даші лікарі поставили страшний діагноз — біліарну атрезію, цироз печінки. На дорогу операцію, яка коштувала 115 тисяч євро, кошти збирав увесь Маріуполь.

Маленька Даша посміхається та вже виглядає здоровою, принаймні про це говорить колір її шкіри.

ЄВГЕН РОМАНОВ, БАТЬКО ДАШІ: «Цвет кожи у неё буквально на следующий день уже после операции поменялся! Глазки отошли недели за полторы, и двигаться она начала, сами видите, и кричим уже так».

Три місяці в італійській клініці, дві операції та спільна перемога. За життя цієї крихітки пів року тому переймалося все місто. Страшний діагноз Даші Романової — біліарна атрезія, цироз печінки — тоді лунав як вирок. На трансплантацію органу за кордоном потрібно було зібрати надзвичайно велику суму -115 тис. євро та додаткові кошти на переліт та проживання. Об'єднавши зусилля, мешканці Маріуполя та місцева влада зробили все можливе, аби врятувати маленьку. Вже у травні дівчинка з батьками поїхала до італійської клініки. Але підготовка до пересадки печінки затяглася. У немовляти відкрилася кровотеча стравоходу. Тому через госпіталізацію довелося пролежати аж до самої операції. Донором для крихітки стала мама. Хірургічне втручання для Ольги тривало 8 годин, а для Даші - 12.

ОЛЬГА РОМАНОВА, МАТИ ДАШІ: «Она была три дня в реанимации, под обезболивающими, потом она спала по большей степени. Снижали ей дозу. Папа с ней был все 10 дней. Я лежала в отдельном отделении в другом крыле, пока нас не выписали».

Маленька частина органу Ольги врятувала життя донечки. За таку операцію в Україні лікарі не беруться, тим паче, коли дитина важить менше норми.

ОЛЬГА РОМАНОВА, МАТИ ДАШІ: «25 % моей печени досталось. Правда эти 25 % для её веса были великоваты, поэтому пришлось ещё отрезать. В этом была сложность, из-за на которой у нас в Украине мало кто берётся - отрезание и вмещение в маленький организм. Мы шли на операцию — у нас было 5,400. Когда мы выписывались, у нас было 5,240. Но уже через месяц мы наели практически 1 кг».

Тепер на маленьку чекає тривалий процес реабілітації: постійні здачі аналізів та прийняття ліків. Крім цього, ще треба слідкувати за раціоном харчування, уникати перебування на сонці та берегтися від захворювань.

ОЛЬГА РОМАНОВА, МАТИ ДАШІ: «Теперь ей принимать пожизненно имуноподавляющие препараты, чтоб организм не понял, что печень эта не её родное. Организм сложно устроен. Болеть нам нельзя, с больными контактировать не желательно. Но она смотрит, она улыбается, поэтому всё не так плохо, жизнь продолжается, налаживается».

Дарина Годлевська, Сергій Макартичан, МСН

Дивіться також у рубриці "Соціальний експеримент": чи допоможуть загубленій дитині?