П'ятниця, 21 червня 2019 2019, 20:34

Вплив автомобільних викидів у спеку

Кожного дня темп життя у сучасному світі прискорюється, завдяки розвитку транспортної інфраструктури. Найрозповсюдженіший вид – це автомобілі, кількість яких впевнено зростає. Не секрет, що є і негативні впливи на довкілля – продукти викидів.

У Маріуполі, як і в багатьох містах, з наступом спеки особливо відчувається тяжке повітря. Кожного дня вулицями безперервно курсують автівки, автобуси та вантажівки. Вони стають одним із джерел забруднення довкілля, особливо у тридцятиградусну спеку? Чи є альтернатива, ми спитали думку маріупольців.

ОПИТУВАННЯ:

  • Конечно, вредно, на велосипеды переходить нужно.
  • Переходить всем на электрические, на новые модели машин.
  • Предлагаю снизить цены на электромобили. Электромобили – за ними будущее.
  • Это зависит от класса автомобиля, просто летом более чувствительно, потому что жара.
  • Пешком нормально, никаких выхлопов. И переходить на электромобили.
  • Уже пора переходить на стандарт «Евро-5». Если рынок автомобильный рынок упадет в цене, тогда это будет более доступно для населения.

Суттєвий вплив на довкілля автомобільних вихлопів підтверджує начальник Управління з питань екології Ваагн Мнацаканян. Меткомбінати нашого міста регулярно проводять планові заходи зі зниження впливу на довкілля. А от уваги до негативних наслідків від транспорту, якого все дедалі стає більше, приділяється менше.

ВААГН МНАЦАКАНЯН, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЇ МІСЬКРАДИ: «Опасность заключается в том, что передвижные источники – автомобильный транспорт, находится возле нашей среды обитания, наших с вами жилищ, где есть пешеходные дороги, где ходим мы с вами. И, соответственно, воздействие на человека с точки зрения объёмов промышленных выбросов».

За словами фахівця, для того, щоб проводити певний контроль за якістю та кількістю палива у нашому місті, наразі необхідне спеціальне обладнання та умови.

ВААГН МНАЦАКАНЯН, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЇ МІСЬКРАДИ: «Мы ожидаем соответствующее оборудование – дымомер. Мы планируем его получить и на июльской сессии передать это оборудование за льготную арендную ставку экологической инспекции, дабы они с патрульной полицией отрабатывали такие рейды с точки зрения того транспорта, который заезжает и курсирует на территории города Мариуполя».

Контроль за впливом автомобільних викидів на атмосферу у Маріуполі збираються здійснювати вже з цього року.

ВААГН МНАЦАКАНЯН, НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЇ МІСЬКРАДИ: «Мы в этом году планируем реализовать локальный стационарный пост в Кальмиусском районе, а в следующем году реализовать пост в одном из наших оживленных перекрестков по проспекту Мира для того, чтобы определить воздействие на атмосферный воздух транспорта».

Чи покращить це стан довкілля нашого міста – фахівці прогнозувати не поспішають, проте впевнені, що увагу потрібно приділяти усім аспектам, які можуть нанести негативний вплив на природу.

Інна Алабаш, Сергій Макартичан, МСН

Нагадаємо, Маріуполь — одне з перших міст країни, яке у рамках "Програми охорони довколишнього середовища на 2012-2020 роки" вирішило зробити не вибірковий, а повний аналіз шумового електромагнітного забруднення міста. У місті вимірюють стан шуму, аби скласти карту акустичного фону, згідно з яким міська рада, у разі потреби, прийме необхідні заходи з усунення шумового забруднення.