Понеділок, 22 липня 2019, 20:30

Вплив сучасних гаджетів на психічне здоров'я дитини

Дуже важко сьогодні уявити світ без електронних гаджетів. Сучасні діти звикають до таких пристроїв буквально з пелюшок.

Комп'ютери, планшети, смартфони, електронні книги та інші цифрові пристрої є сьогодні практично у кожної людини. Вони спрощують наше життя та допомагають економити час. В багатьох сім`ях батьки за допомогою гаджетів відволікають увагу дітей, щоб зайнятися побутовими справами. Безперечно, це дуже зручно, але надмірне захоплення цифровими пристроями шкодить, в першу чергу, психічному здоров'ю дитини. З якого ж віку можна підпускати малечу до гіпнотичних екранів?

ГАННА РАКИТЯНСЬКА, ПСИХОЛОГ: «Нужно давать с возраста, когда ребенок может сам себя осознавать. Но, к сожалению, мы не можем повлиять и запретить ребенку видеть эти гаджеты повсюду и взаимодействовать с ними. Потому что они действительно повсюду».

Дослідження показали, що перш за все надмірне використання смартфонів і планшетів негативно позначається на молодих людях і дітях, тому що їхня психіка ще не до кінця сформована.

ГАННА РАКИТЯНСЬКА, ПСИХОЛОГ: «Если вы обнаружили, что ваш ребенок после взаимодействия слишком возбужден, не слышит обращения к нему, просьбы, то есть, он достаточно агрессивен, то в таком случае нужно ввести временное ограничение по взаимодействию с гаджетами. Но ни в коем случае не запрещать, потому что это точно также начнет к агрессии побуждать».

Обмеження у віці до семи років повинно становити приблизно одну годину на добу. Також, треба контролювати, що саме дивиться ваша дитина, та обговорювати інформацію, яку вона отримує.

Наталя Галь, Сергій Макартичан, МСН

До слова, як уберегти себе від «думок-вірусів» в Інстаграм і Фейсбук – дивіться поради психолога в програмі проєкту «Ранок Live».